0,00 € s DPH

O projekte Račianske suveníry

 

Račianske suveníry sa za krátky čas stali vyhľadávaným artiklom, ktorý si Račania kupujú nielen pre seba, ale aj ako darček pre svojich blízkych a známych. Navrhnuté sú tak, aby nezaberali veľa miesta (zmestia sa aj do kufra) a súčasne aby boli pre zákazníkov zaujímavé a osožné.

Dozvedeli sme sa, že naši Račania ich posielajú svojim rodinám a známym aj do zahraničia. Je milé, keď sa ľudia u nás zastavia, alebo sa nám prídu pochváliť kam všade Račianske suveníry poposielali a my sa tešíme spolu s nimi. Jedna pani nám prezradila, že knihu receptov poslala svojej sestre do Nemecka, alebo sa u nás zastavil jeden pán že tričko, čo poslal svojej dcére do Talianska sa jej veľmi páčilo. Dokonca sme dostali aj fotku s Račianskymi suvenírmi priamo z Ameriky  :) A to je to, čo sme chceli dosiahnuť - urobiť ľuďom radosť, dostať sa do čo najviac domácností, vybudovať si identitu a hlavne reprezentovať Raču aj za hranicami nášho chotára. Preto sa touto cesto chcem poďakovať všetkým, ktorí nás v tejto myšlienke podporujú :) Je veľmi povzbudzujúce počuť, keď nám ľudia prezradia, že z našej Račianskej šálky pijú každé ráno kávičku, alebo že sa im páčia naše magnetky. Radosť nám urobí aj to, keď ideme po ulici a vidíme ľudí oblečených v našom Račianskom tričku. Toto všetko nás inšpiruje, aby sme v tejto myšlienke pokračovali a vymýšľali pre ľudí ďalšie veci, ktoré im urobia radosť. Na návrhoch suvenírov pracujeme viacerí. Vymýšľame, kreujeme, ale sme radi - ak dostaneme aj tipy od ľudí, veď to robíme pre nich. Veľmi sa nám osvedčila spolupráca s mládežou. Aby sme sa vedeli čo najviac priblížiť ich predstavám, počúvame čo sa im páči a následne sa to snažíme aj zrealizovať.

Nakoľko sa dopyt po suveníroch veľmi zvýšil, rozšírili sme ich predaj okrem Račianskeho chotára na Hodoch, Vinobraní a Vianočných trhoch aj o malé obchodíky v Rači. Pripravujeme rozšírenie predaja aj o Krasňany a Východné. Celkovo máme záujem ponúkať ich v 6 obchodíkoch Rače.

Predaj suvenírov oficiálne spustila na minuloročnom Račianskom vinobraní "Kniha tradičných račianskych receptov", ktorá zaznamenala obrovský úspech. To nás posmelilo k rozšíreniu nášho portfólia a doplnili sme ich o dukáty, tričká, poháre, otváraky a iné vinárske potreby. Ako ďalší veľmi zaujímavý artikel sa osvedčili Račianske dukáty, ktoré si môžu ľudia dokonca aj sami vyraziť a odniesť si tak so sebou nielen pekný prezent, ale aj nezabudnuteľný zážitok. Na Bratislava Brand festivale vzbudila veľkú pozornosť suvenír „Kráľovská Frankovka“ z Rače. Aj na Račianskych hodoch sme predstavili ďalšie novinky, medzi ktorými mali najväčší úspech šálky, ktoré sme úplne všetky vypredali. Veľmi ma potešilo, že sa podarilo urobiť spoločnú fotku s majiteľmi nových račianskych tričiek, ktoré doplnili našu červenú kolekciu. Už teraz sa teším, že na Vinobranie nás bude ešte viac :)

Pribudli aj nové kolekcia tričiek, príveskov, otvárakov, zapaľovačov, tašiek a k Vinobraniu opäť pripravujeme rozšírenie sortimentu o mikiny a šiltovky.

Od júna bude pre fanúšikov Račianskych suvenírov spustený aj samostatný e-shop na www.mediaraca.sk, prostredníctvom ktorého sa budú dať suveníry pozrieť aj vybrať z pohodlia domova.

Rada by som na záver vyzvala ľudí, aby sa aj oni zapojili do projektu "Račianske suveníry" a posielali nám svoje námety na nové suveníry na monika.debnarova@raca.sk. Možno spoločne vymyslíme a zrelizujeme niečo, z čoho sa opäť bude tešiť množstvo ľudí :)

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.