0,00 € s DPH

Rača má prvú kuchársku knihu tradičných račianskych jedál

fotogaléria zo slávnostného krstu

poďakovanie:

Milí čitatelia,

do rúk sa vám dostáva kniha račianskych receptov, ktorá je určená všetkým milovníkom dobrých tradičných jedál a gurmánom všetkých vekových kategórií. Je obohatená aj o ponuku pravých račianskych vín, pochádzajúcich z pivníc miestnych vinárov a vinohradníkov. Nájdete v nej oprášené recepty starých mám a nechýbajú v nej ani domáce špeciality a dobroty z kuchýň známych Račanov - majstra kuchára Františka Janatu a Anny Zvozilovej. Staršie generácie sa pri jej listovaní radi vrátia do minulosti, zaspomínajú si na svoje detstvo, pripomenú si vône vtedajších jedál a ľudí, s ktorými ich pripravovali či jedávali. Mladým gazdinkám zase vnesie do kuchyne kus tradícií a bude pre ne vynikajúcou inšpiráciou. Množstvo jedál z tejto publikácie nájdete aj v ponuke miestnych „račišdorfských“ reštaurácií.

Táto kniha vznikla vďaka podpore mestskej časti Bratislava – Rača a jej starostu Petra Pilinského, ktorý je všeobecne známy ako zástanca a podporovateľ zviditeľňovania a udržiavania starých račianskych tradícií. Poďakovanie za vynikajúcu spoluprácu patrí predovšetkým autorom tejto knihy majstrovi kuchárovi Františkovi Janatovi a Anne Zvozilovej za prípravu jedál a zostavenie receptov, ale i majiteľovi vydavateľstva Plat4M Books, s.r.o. Borisovi Horákovi a jeho teamu ľudí, ktorí s plným nasadením pracovali na príprave jej obsahu a grafického vizuálu. V neposlednom rade ďakujeme za podporu a ústretovosť aj  všetkým dobrým ľuďom, ktorí boli ochotní pustiť sa spolu s nami do tohto zaujímavého projektu, predstaviteľom miestnych firiem, majiteľom miestnych prevádzok, reštaurácií a kaviarní, drobným živnostníkom či račianskym vinárom a vinohradníkom. Veľké poďakovanie za spoluprácu patrí obchodnej sieti Kaufland, ďalej generálnemu riaditeľovi Villa Vino Rača Jánovi Kramplovi, vedeniu spoločnosti Cofely a Račianskej teplárenskej, správcovi račianskeho rybníka Jaroslavovi Hankerovi, generálnemu riaditeľovi predajne automobilov Auto Rotos Rozbora na Račianskej ulici Antonovi Rozborovi, Miroslavovi Pochlopeňovi - Reštaurácia a piváreň Smíchovský dvor na Detvianskej ulici, manželom Augustinovičovcom - sieť reštaurácií Bevanda - Račiansky dvor, Antonovi Kudláčovi - Reštaurácii Jennyv na Detvianskej ulici, Jaroslave Parízkovej - Vináreň U Teodora na Jurkovičovej ulici, Vojtechovi Kajuchovi - Reštaurácia & pub MASSIVE na námestí Andreja Hlinku, pani Anne Amirkhanyan - Cukráreň Marlenka na Detvianskej ulici, Rudolfovi Kovačíkovi - Mäsiarstvo pod kúpaliskom na Alstrovej ulici, Anne Prieložnej a Dušanovi Harangozóvi - Zdravé potraviny Mlynček v OC Račan, Marekovi Kabaňovi - Espresso Trop na Strelkovej ulici, Richardovi Tomášovi - Vinum Regni a Domáca kuchyňa a Jozefovi Beladičovi - Záhradné centrum Florabel. Veľká vďaka patrí aj miestnym vinárom a vinohradníkom Milošovi Máťušovi, Eduardovi Brychtovi, Dušanovi Žitnému, Rudolfovi Rakytovi, Karolovi Križanovičovi, Ľubici a Pavlovi Lednárovcom, Jurajovi Vladárovi, Jurajovi a Augustínovi Zachardovcom a Robertovi Witkovskému.

Veríme, že táto kniha račianskych receptov bude pre vás dobrou inšpiráciou pri príprave jedál pre vašich milovaných. Po jej dočítaní dostanete určite hlad, preto vám želáme dobrú chuť a na zdravie!

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.