0,00 € s DPH

 

 

Dejiská: Nemecký kultúrny dom, MÚ Kubačova, Obecný dom.

Tradičné oberačkové slávnosti sú oslavou ťažkej a namáhavej práce vinohradníkov a vinárov, ktorí každoročne slávnostne odovzdávajú starostovi obce na pódiu v Amfiteátri oberačkový veniec - na znak úcty a vďaky za úrodu bohovi vína Bakchusovi.

 

 

Tento obrad oficiálne otvára 3 dni trvajúcu slávnosť vinobrania, ktorá patrí k najvyhľadávanejším podujatiam v Rači a teší sa veľkému záujmu návštevníkov aj médií. Do Rače vtedy zavíta viac ako 150 000 domácich i zahraničných návštevníkov. Každoročne je na tieto tradičné slávnosti pozývaný aj prezident SR a členovia vlády, ktorý sa ich zúčastňujú. Pravidelnými hosťami bývajú aj veľvyslanci, starostovia partnerských miest, župan, starostovia a primátori okolitých mestských častí, miest a obcí a tiež mestskí a miestni poslanci.

 

Bohatý kultúrny program je pripravovaný pre všetky vekové kategórie na dvoch pódiách. Pred Nemeckým kultúrnym domom je zameraný na rodiny s deťmi a seniorov. Mládež si na svoje príde v Amfiteátri.

 

Kvalitný račiansky burčiak, mušt a vínko návštevníci nájdu v „Burčiakovej uličke“, hlad a smäd si zaženú v „Gastro uličkách“. Pastvou pre oči je „Remeselnícka ulička“ kde tradičné remeselnícke, ľudovoumelecké výrobky a upomienkové predmety z dreva, kože a prútia prezentujú šikovné ruky račianskych remeselníkov. Priestor na prezentáciu firiem ponúka zas „Produktová ulička“. Stánky majú v ponuke aj tradičné račianske špeciality, kvalitný burčiak, víno, štrúdle, cukrovinky, medovníky, cigánsku, klobásky lokše, zemiakové placky, domáce chipsy, pečené gaštany, či hračky a čakajú na svojich zákazníkov od piatku až do nedele večera.

 

Mestská časť v stane „Račiansky chotár“ vytvára priestor na prezentáciu činnosti spolkov a združení, pôsobiacich na jej území. Návštevníci si v ňom môžu pochutiť aj na tradičných račianskych špecialitách, degustovať kvalitné račianske vínka, či oddýchnuť pri dobrej hudbe.

Sprievodné podujatia: ukážky lisovania hrozna, ochutnávka muštu, tvorivé a keramické dielne, súťaže a žrebovania o atraktívne ceny, vernisáže a výstavy umelcov, Klubu paličkovanej čipky a chutného ovocia a zeleniny miestnych pestovateľov a záhradkárov

 

Pre rodiny s deťmi a seniorov sú vytvorené viaceré oddychové zóny v podobe detských svetov so skákacími atrakciami, jazdou na poníkovi, zvieracou mini farmou a kolotočmi. Sprístupnené sú aj stále expozície Račianskej izby MO Matice Slovenskej a Pamätnej siene gen. M. R. Štefánika.

 

Športové podujatia: Račiansky strapec v karate, Vinobranecký turnaj vo volejbale, Memoriál Miloša Sedramača vo futbale, Račiansky pohár BMX cup cyklotrial, Panónia cup v pozemnom hokeji, Šachový turnaj

Záujemcovia o prenájom miest na stánky kontaktujte: andrea.zubalova@raca.sk

Predpredaj stánkových miest / rezervácie od 23. septembra 2012, kontakt: 02/4911 2452

 

V piatok sa začína tradičné Vinobranie v Rači

Vyhrajte pobyt vo Wellness Hotel Patince****. Zapojte sa do súťaže Račianskeho vinobrania 2012

Vinobranie navštívilo viac ako 100-tisíc ľudí

Fotogaléria k podujatiu

 

Račianske vinobranie podporili:

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.